Vnitřní rozvody plynu a zemního plynu

Fotolia_63552829_SRozvody plynu, ať už jde o bytový nebo rodinný dům, komerční či průmyslové objekty, vyžadují kvůli zachování maximální bezpečnosti odbornou instalaci od profesionální firmy. Naše společnost má k dispozici plynaře s mnohaletými zkušenostmi v oboru a na kontě spoustu realizací rozvodů plynu v malých i rozsáhlých objektech.

V rámci vnitřních rozvodů plynu a zemního plynu instalujeme také veškeré spotřebiče od renomovaných výrobců. Můžete se na nás obrátit také v případě, že nemáte představu o optimálním řešení rozvodů plynu. Rádi vám poskytneme odborné poradenství a vypracujeme návrh splňující veškerá kritéria z hlediska užívání, bezpečnosti, úspory nákladů i legislativy.

Rozvody plynu - naše služby

  • návrh rozvodů plynu včetně projektové dokumentace a kalkulace
  • montáž plynových rozvodů v prostorách jakéhokoli charakteru
  • instalace plynových přípojek a spotřebičů
  • záruční a pozáruční servis rozvodů plynu a kotlů
  • pravidelné revize a generální opravy rozvodů plynu a kontroly kotlů
  • regulace plynových spotřebičů
  • odborné poradenství

Aby byla dodržena bezpečnost i dlouhá životnost instalovaných zařízení, používáme na vnitřní rozvody plynu kvalitní měď, moderní vybavení a spolehlivé technologie.

Fotolia_61822090_S

Kontroly a revize plynu

Revize plynu a kontroly plynových zařízení jsou určeny zákonem. Každý provozovatel plynového zařízení nese odpovědnost za škody způsobené provozem zařízení a je povinen zajistit odborné kontroly a revize včetně uchování protokolů o provedených opravách.

Naši pracovníci samozřejmě provedou revizi plynu v rámci montáže plynového zařízení a předají vám zprávu o revizi, ve které bude vyznačen i termín následující kontroly. Revize plynu však musí být provedena nejméně jednou za tři roky do konce kalendářního měsíce, ve kterém projde vyznačená lhůta. Revize plynu se dále provádějí v případě, že zařízení bylo více než 6 měsíců mimo provoz či po generální opravě.

Kromě revize plynu je třeba pamatovat také na kontrolu plynových zařízení, při které je testována ovladatelnost armatur, přístup k hlavnímu uzávěru plynu a plynoměru či správnost orientačních tabulek. Tato kontrola se provádí 1x ročně a lze ji vynechat pouze v roce, kdy proběhne výše zmíněná provozní revize plynu.

Nezapomeňte si uschovat zprávy o revizích plynu a kontrolách kotlů po celou dobu životnosti zařízení, budete jimi v budoucnu prokazovat záznamy o proběhlých kontrolách.

rightVOLUMA s.r.o.
Střelničná 1861/8a
Praha 8 - Kobylisy 180 00

tel.: +420 283 880 411
fax: + 420 283 880 411
email: info@voluma.cz


map

Pokazil se vám kohoutek, zlobí vás topení, nebo máte mnohem závažnější problém v domácnosti? Raději na nic nečekejte a přivolejte si odborníky. Jsme profesionálové na vodoinstalace, topenářské práce, rozvody plynu a kanalizace. Budete překvapení rychlostí, širokým spektrem služeb a výhodnými cenami.